Пірнівська сільська рада
Київська область, Вишгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЩОДО ОФІЦІЙНОЇ СИМВОЛІКИ ПІРНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Дата: 09.12.2024 10:16
Кількість переглядів: 713

З метою врахування думки громадськості щодо створення офіційної символіки Пірнівської територіальної громади, відповідно до розпорядження Пірнівського сільського голови «Про створення офіційної символіки Пірнівської територіальної громади» від 03.10.2024 р. №45-аг проводиться громадське обговорення онлайн проєктів символіки Пірнівської територіальної громади з 09 грудня до 12 грудня 2024 року.

Усі бажаючі протягом терміну обговорення можуть надати пропозиції щодо офіційної символіки (герб, прапор, гімн) Пірнівської сільської територіальної громади на електронну скриньку pirnovo-sr@ukr.net з позначкою у назві теми листа «Офіційна символіка Пірнівської територіальної громади».

Результати проведення громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Пірнівської сільської ради.

ПРОЄКТИ ГЕРБА, ПРАПОРА ТА ГІМНУ ПІРНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ

Фото без опису

Герб:

У синьому щиті золоте вістря, в якому на зеленому пагорбі стоїть дуб з червоним стовбуром і червоно-зеленими жолудями. Обабіч вістря дві срібні блискавки. Над дубом летить синя чапля з чорним оперенням, червоним дзьобом і лапами.

Щит поміщено у декоративний картуш у стилі українського бароко та увінчано золотою сільською короною з колосся.

Пояснення:

Блискавки разом із дубом вказують на назву села Пірнове, (цент Пірнівської територіальної громади), що за найбільш поширеною версією походить від стародавньої назви місцевості - урочища Пирнів, яке, в свою чергу, отримало назву на честь бога Перуна-громовержця, атрибутом якого є блискавка.

У давніх слов’ян дуб вважався святим деревом, сакральним житлом бога блискавок Перуна, підтвердженням такого історичного факту є археологічна знахідка в 1909 р. залишків дуба язичницького часу поблизу Микільсько-Пустинного Задесенського монастиря в с. Новосілки. Фрагмент цього дуба з щелепами вепрів є експонатом музею історії Києва. Крім того, зображення на гербі символізує Деснянський дуб - ботанічну пам'ятку природи віком близько 300 років, що розташована на східній околиці села Пірнове та «Дуби Княгині Ольги» віком понад 400 років, які збереглися в с. Новосілки. А назви населених пунктів Нижча та Вища Дубечні за однією із версій, походять від розташування дубових гаїв вище та нижче русла річки Десна.

Десять жолудів на дубі символізують десять населених пунктів Пірнівської сільської громади.

Чапля символізує орнітологічний заказник «Пірнівський», де зокрема збереглася популяція сірих чапель, що внесені до Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. Зелений пагорб символізує добробут та стабільність і вказує на природні та рекреаційні багатства наявні на території Пірнівської громади.

Фото без опису

Прапор:

Квадратне полотнище, розділене по вертикалі на три смуги – синю і зелену бокові (шириною в ¼ сторони полотнища) та центральну жовту (шириною в ½ сторони полотнища) . Посередині жовтої смуги дуб з червоним стовбуром і червоно-зеленими жолудями.

Пояснення:

Проєкт прапора являє собою спрощене зображення символіки герба.

Згідно з Методичними рекомендаціями з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи), саме квадратна форма полотнища відповідає усталеним вимогам для муніципальних прапорів (прапорів міст, селищ і сіл) і вирізняє їх з-поміж інших прапорів (державних, регіональних, партійних тощо).

Відповідно до «Методичних рекомендацій з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи)» Українського геральдичного товариства для об'єднаних територіальних громад (ОТГ) рекомендується використовувати герб і прапор адміністративного центру (або титульного населеного пункту) як загальні презентаційні символи ОТГ. Створювати окремі герби та прапори для ОТГ (чи місцевих рад) і їх адміністративних центрів до врегулювання цього питання чинним законодавством недоцільно. У зв’язку цим пропонується використовувати герб і прапор села Пірнове в якості представницьких символів Пірнівської сільської громади, додаючи до герба девізну стрічку з написом «ПІРНІВСЬКА СІЛЬСЬКА ГРОМАДА». При цьому доцільно також розробити герби та прапори й для інших сіл, які входять до складу громади. Це відповідає чинному законодавству, а конкретні роз’яснення були надіслані від Комісії державних нагород та геральдики місцевим обласним адміністраціям ще кілька років тому.

Фото без опису

ГІМН ПІРНІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

<>


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь