ГУ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
Зміни додатків до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що наказом Мінфіну від 09.09.2024 № 431 внесено зміни до додатків 1 та 2 до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація).
Зміни внесені з метою приведення Декларації у відповідність до національного класифікатора НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд», затвердженого наказом Міністерства економіки України від 16.05.2023 № 3573.
Згідно з п. 46.6 ст. 46 ПКУ, нова форма Декларації набере чинності з 01.01.2025, а до цього для визначення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники мають застосовувати форму Декларації, затверджену наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за №479/26924.
У ПН, складеній за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, інформація щодо дати та номеру договору (контракту) підлягає обов’язковому заповненню
Згідно з п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267,з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну України від 09.08.2024 №400, які набрали чинності 01.10.2024, у податкових накладних, складених за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, які з 01.10.2024 подаються на реєстрацію до ЄРПН, дата та номер договору (контракту), відповідно до якого здійснюється операція з вивезення за межі митної території України товарів, а також відмітка про форвардний контракт (у разі вивезення товарів за межі митної території України на підставі форвардного контракту), підлягають обов’язковому заповненню.
Податкова накладна, складена з порушенням таких вимог, не приймається до реєстрації в ЄРПН.
Як громадянину дізнатись про відсутність (наявність)
податкового боргу?
ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що фізична особа – громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, але має у власності землю, нерухомість, тощо, та зобов’язана сплачувати податки, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється через офіційний вебпортал ДПС за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через месенджери Telegram та Viber з використанням боту «InfoTAX».
Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн із використанням КЕП.
У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків із бюджетом» надає користувачу доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів, інших платежів.Червоним кольором позначені суми заборгованості перед бюджетом.
Електронний сервіс «InfoTAX» надає можливість отримувати інформацію про:
- стан розрахунків з бюджетом,
- реєстраційні та облікові дані,
- перехід до інформації про бюджетні рахунки,
- нагадування про необхідність сплати податків.
Яка передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності (крім звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення) ?
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п. 109.2 ст. 109 ПКУ порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену ПКУ та іншими законами України.
За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності відповідальність передбачено п. 120.1 ст. 120 ПКУ, зокрема, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), та іншої звітності, обов’язок подання якої передбачено ПКУ, – тягнуть за собою фінансову відповідальність у вигляді штрафних санкцій:
- у розмірі 340 грн., за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку);
- у розмірі 1020 грн. при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.
Податкову декларацію з метою отримання податкової знижки потрібно подати по 31 грудня включно
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що для використання права платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку за наслідками звітного 2023 року, платники мають час до кінця поточного року: відповідно до п.п. 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.
Які товари є сільськогосподарською продукцією?
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.
Враховуючи викладене, до сільськогосподарської продукції відносяться наступні товари:
- живі тварини; продукти тваринного походження, зазначені у групах 01 – 05 УКТ ЗЕД;
- продукти рослинного походження, зазначені у групах 06 – 14 УКТ ЗЕД;
- жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження, зазначені у групі 15 УКТ ЗЕД;
- готові харчові продукти; алкогольні та безалкогольні напої і оцет; тютюн та його замінники, зазначені у групах 16 – 24 УКТ ЗЕД.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
За інформацією ГУ ДПС в Київській області