Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ)

Дата: 23.07.2024 11:02

Створюється:

- на власній житловій площі;

- на базі орендованого житла;

- на базі службового житла;

- на базі житла наданого благодійною організацією.

Батьками-вихователями можуть бути:

- сім’я (подружжя, яке перебуває в зареєстрованому шлюбі);

- окрема одинока особа, яка не перебуває в шлюбі.

Кількість дітей:

- від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- загальна кількість дітей, разом із рідними не повинна перевищувати 10 осіб.

- в числі вихованців можуть бути особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 18 до 23 років, які продовжують навчання в закладах середньої або вищої освіти за денною формою.

Фінансування:

- на кожну дитину-вихованця батькам-вихователям щомісяця в грошовій формі виплачується Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю.

• 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

У 2024 році:

- 6 407,5 грн на кожну дитину до 6 років,

- 7 990 грн на кожну дитину від 6 до 18 років,

- 7 570 грн на кожного вихованця від 18 до 23 років, які продовжують навчання в закладах середньої або вищої освіти за денною формою.

• для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;

У 2024 році:

- 8 970,5 грн на кожну дитину з інвалідністю до 6 років,

- 11 186 грн на кожну дитину з інвалідністю від 6 до 18 років,

- 10 598 грн на кожного вихованця з інвалідністю від 18 до 23 років, які продовжують навчання в закладах середньої або вищої освіти за денною формою.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим для дитини розміром державної соціальної допомоги та розміром зазначених виплат (крім державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю).

Кожному з батьків-вихователів щомісяця виплачується Грошове забезпечення за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу.

Робота з виховання дітей в ДБСТ зараховується як до загального трудового, так і до страхового стажу одного з батьків-вихователів.

Розмір грошового забезпечення батькам-вихователям

встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожну дитину-вихованця.

Щомісячний сумарний обсяг грошового забезпечення батькам-вихователям розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

У 2024 році це від 15 140 до 30 280 гривень на обох батьків

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» батьки-вихователі не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.