Прийомна сім’я (ПС)

Дата: 23.07.2024 11:00

Створюється:

- на власній житловій площі;

- на базі орендованого житла;

- на базі житла наданого благодійною організацією.

Прийомними батьками можуть бути:

- сім’я (подружжя, яке перебуває в зареєстрованому шлюбі);

- окрема одинока особа, яка не перебуває в шлюбі.

Кількість дітей:

- від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- загальна кількість дітей, разом із рідними не обмежується.

- в числі прийомних дітей можуть бути особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 18 до 23 років, які продовжують навчання в закладах середньої або вищої освіти за денною формою.

Фінансування:

- на кожну прийомну дитину прийомним батькам щомісяця в грошовій формі виплачується Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю.

• 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

У 2024 році:

- 6 407,5 грн на кожну дитину до 6 років,

- 7 990 грн на кожну дитину від 6 до 18 років,

- 7 570 грн на кожного вихованця від 18 до 23 років, які продовжують навчання в закладах середньої або вищої освіти за денною формою.

• для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;

У 2024 році:

- 8 970,5 грн на кожну дитину з інвалідністю до 6 років,

- 11 186 грн на кожну дитину з інвалідністю від 6 до 18 років,

- 10 598 грн на кожного вихованця з інвалідністю від 18 до 23 років, які продовжують навчання в закладах середньої або вищої освіти за денною формою.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим для дитини розміром державної соціальної допомоги та розміром зазначених виплат (крім державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю).

Одному з прийомних батьків щомісяця виплачується Грошове забезпечення за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях

Розмір грошового забезпечення прийомним батькам

встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожну прийомну дитину.

Грошове забезпечення виплачується щомісяця на особовий рахунок одного з прийомних батьків у банківській установі за їх вибором.

У 2024 році це від 3 028 до 12 112 гривень одному з батьків

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» прийомні батьки не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.