Сім’я патронатного вихователя (СПВ)

Дата: 23.07.2024 10:57

Фото без описуСтворюється:

- на власній житловій площі;

- на базі орендованого житла або житла у користуванні;

- на базі службового житла;

- на базі житла наданого благодійною організацією.

Вимоги до житла:

житло зі зручностями та однією окремою кімнатою для розміщення влаштованих під патронат дітей

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка:

- має досвід виховання власних дітей, які старші 3-х років, або професійний досвід роботи з дітьми;

- має повнолітнього члена своєї сім’ї (чоловіка або дружину, сина чи доньку, іншого члена сім’ї) чи іншу повнолітню особу, яка готова бути помічником патронатного вихователя.

Кількість дітей:

Загальна кількість дітей, влаштованих до сім’ї патронатного вихователя, визначається наявністю умов для проживання,

Фінансування:

- на кожну дитину патронатним вихователям щомісяця в грошовій формі виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя:

• 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

У 2024 році:

- 6 407,5 грн на кожну дитину до 6 років,

- 7 990 грн на кожну дитину від 6 до 18 років,

• для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;

У 2024 році:

- 8 970,5 грн на кожну дитину з інвалідністю до 6 років,

- 11 186 грн на кожну дитину з інвалідністю від 6 до 18 років,

Патронатному вихователю щомісяця виплачується Грошове забезпечення патронатного вихователя.

Робота патронатного вихователя зараховується як до загального трудового, так і до страхового стажу.

Патронатний вихователь має 7 днів оплачувальної відпустки за 3 місяці та + 1 день за кожний наступний тиждень.

Розмір грошового забезпечення патронатному вихователю встановлюється на рівні три мінімальні заробітні плати на місяць.

У 2024 році це 24000 грн. в місяць

Якщо патронатний вихователь є приватним підприємцем, розмір грошового забезпечення становить три з половиною мінімальної заробітної плати на місяць.

У 2024 році це 28000 грн. в місяць

Грошове забезпечення помічника патронатного вихователя становить одну мінімальну заробітну плату на місяць.

У 2024 році це 8000 грн. в місяць