ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
19 липня 2024 року завершується граничний термін сплати окремих податків і зборів
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що п’ятниця, 19 липня 2024 року, є граничним терміном сплати:
- авансових платежів з ПДФО за ІІ квартал 2024 ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, розрахованих самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат - п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ
- авансових внесків з ЄП за липень 2024 року ФОП – платниками ЄП І та ІІ груп - п. 295.1 ст. 295 ПКУ
- ЄСВ, нарахованого за попередній квартал ФОП, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами ФГ - абз. третій ч. 8 ст. 9 ЗУ № 2464
Подати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені можна через Електронний кабінет
ГУ ДПС у Київській області інформує, що надіслати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пенi (далі – Заява) платник податків може в режимі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету за формою J/F 1302002.
Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія.Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.
Заява подається платником до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.
Яким чином платник податку може отримати витяг з Реєстру платників ПДВ
ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.183.13 ст.183 ПКУ, з метою забезпечення органів державної влади та місцевого самоврядування, а також ЮО та ФО інформацією, ДПС України щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та власному офіційному веб-сайті:
-дані з Реєстру платників ПДВ із зазначенням найменування або ПІБ платника ПДВ, дати податкової реєстрації, індивідуального податкового номера та терміну дії реєстрації платника ПДВ;
-інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, із зазначенням індивідуальних податкових номерів, дати анулювання, причин та підстав для анулювання реєстрації.
За запитом платника ПДВ, контролюючий орган надає безоплатно та безумовно протягом 2-ох робочих днів, витяг з Реєстру, який діє до внесення змін до Реєстру.
Для отримання витягу платник подає Запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ за формою № 1-ЗВР (додаток 8 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 №1130) .
Подати запит заявник може в один зі способів:
- особисто платником ПДВ або через його законного представника,
- шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом),
-заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://cabinet.tax.gov.ua/login.
Як «докупити» страховий стаж, уклавши з податковим органом договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата ЄСВ?
ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до частини 2 ст. 10 ЗУ від 08.07.2010 № 2464-VI особи, зазначені в частині 1 ст. 10 Закону № 2464 (особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями; ФОП; особи. що провадять незалежну професійну діяльність; члени ФГ) беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).
Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню – абз. 1 частини 5 ст. 10 Закону № 2464.
Щодо обов’язку ФОП використовувати печатку
ГУ ДПС у Київській області інформує, що cтаттею 128 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV (зі змінами та доповненнями), яка визначає особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не передбачено вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання.
Питання використання печатки при здійсненні господарської діяльності фізичні особи – підприємці, у тому числі платники єдиного податку, вирішують особисто, в залежності від специфіки діяльності.
Перегляд поданої звітності в Електронному кабінеті
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що для формування та надсилання документів звітності в електронній формі платник може скористатися Електронним кабінетом.
У меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету платник має змогу створити електронні документи звітності, перевірити, підписати та надіслати їх в електронному вигляді до контролюючих органів.
Вкладка «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» надає доступ до квитанцій щодо приймання та обробки надісланого електронного документа контролюючим органом.
У приватній частині Електронного кабінету надається доступ, зокрема, до перегляду та друку раніше поданої звітності.
Меню «Перегляд поданої звітності» надає користувачу Електронного кабінету можливість перегляду раніше поданої податкової, пенсійної та статистичної звітності до ДПС незалежно від способу її подання, включаючи звіти, подані на паперових носіях до центрів обслуговування платників податків.
За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів, поданих у відповідному звітному періоді. Перегляд конкретного звіту здійснюється подвійним натисненням лівої кнопки миші, формується pdf-файл звіту зі всіма додатками.
Про заповнення Структурованої форми платіжної інструкції платником, який використовує єдиний рахунок
ГУ ДПС у Київській області інформує, що платники, які використовують єдиний рахунок, при заповненні Структурованої форми платіжної інструкції керуються порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148.
Більше інформації читайте тут.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
За інформацією ГУ ДПС у Київській області