Пірнівська сільська рада
Київська область, Вишгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ГУ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 27.05.2024 10:24
Кількість переглядів: 76

Фото без опису

Хто  відповідальний за перерахування ПДФО до бюджету, якщо при виплаті ФО доходу, податковий агент не нараховував

і не утримував податок

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що  відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

ПДФО сплачується/перераховується до відповідного бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки, небанківські надавачі платіжних послуг приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання платіжної інструкції на перерахування цього податку до відповідного бюджету або платіжної інструкції на зарахування коштів у сумі цього податку на єдиний рахунок, визначений ст. 35 прим. 1 ПКУ - п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.

Отже, відповідальним за сплату/перерахування ПДФО до бюджету є податковий агент.

                       

Строк служби РРО

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що  відповідно до п. 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затверджено постановою Кабміну України від 12.05.2004  №601, строк служби -  це строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора розрахункових операцій, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів. Строк служби реєстраторів розрахункових операцій встановлює виробник.

Якщо виробником/постачальником не встановлено строку служби (а це здебільшого стосується старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо семирічного з моменту введення в експлуатацію, але не більше дев’яти років від дати випуску, строку служби апарата.

 

Інформація про актуальні реквізити рахунків для сплати податків,

 зборів та платежів

ГУ ДПС у Київській області  повідомляє, що для своєчасного інформування про реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів, відкритих Державною казначейською службою України, на офіційному субсайті ГУ ДПС у Київській області  розміщується та оновлюється інформація про актуальні рахунки для використання платниками при  перерахуванні коштів.

Платники податків Київщини з реквізитами рахунків можуть ознайомитись за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://kyivobl.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv).

Інформацію про реквізити рахунків можна отримати у Центрах обслуговування платників податків, розміщених на території Київської області.

Також платники мають змогу в Електронному кабінеті дізнатись інформацію про реквізити рахунків для сплати податків, а фізичні особи –  ще  й сплатити податки до бюджету.

ФО в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету мають можливість  після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням КЕП, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

 

Що означає поняття «недоїмка» з єдиного внеску

ГУ ДПС у Київській області інформує платників податків, що відповідно до п. 6 частини першої ст. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464) «недоїмка» - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом №2464, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених  Законом № 2464.

 

ФО для звірки щодо визначеного  МПЗ  має право  звернутися до контролюючого органу

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до  п.п.170.14.3 п.170.14 ст.170 ПКУ визначення загального мінімального податкового зобов'язання фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.

Згідно з  п.п.170.14.6 п.170.14 ст.170 ПКУ, у разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов'язання з ПДФО платник зобов'язаний сплатити зазначену у відповідному ППР суму податку протягом 60 днів з дня вручення ППР.

У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов'язання з ПДФО такий платник має право у порядку, встановленому ст.42 ПКУ, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми ПДФО, з наданням підтвердних документів.

Детальніше читайте тут.

 

СГ – платники ЄП, не зареєстровані як платники ПДВ, при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України сплачують ПДВ  без реєстрації платником такого податку

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що  відповідно до п. 180.1 ст. 180 ПКУ для цілей оподаткування платником податку є, зокрема, будь-яка особа, яка ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Згідно з п. 181.2 ст. 181 ПКУ якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації платниками такого податку.

Отже, СГ – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.

Мінімальне податкове зобов'язання у фізичних осіб - власників,

орендарів, користувачів земельних ділянок,

віднесених до сільськогосподарських угідь

ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) – розрахунковий мінімальний обсяг податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та з власністю або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Сільськогосподарські угіддя - рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги - п.п. «а» част.2 ст. 22 Земельного кодексу України, п.п. 14.1.233 п. 14.1 ст. 14 ПКУ

До бюджету платником сплачується позитивне значення різниці між обчисленою сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків/зборів, пов'язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю/користуванням сільськогосподарських угідь.

Відповідно до п.п.170.14.5 п.170.14 ст.170 ПКУ, до загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів платника податку включаються:

-податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції;

-земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь.

 

Яка нерухомість є об'єктом житлової нерухомості

ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що відповідно до п.п.14.1.129 п.14.1 ст. 129 ПКУ, об'єкти житлової нерухомості - будівлі, зареєстровані згідно із законодавством як об'єкти житлової нерухомості, дачні та садові будинки.

Згідно з п.п.14.1.129.1 п.14.1 ст. 129 ПКУ, будівлі, зареєстровані згідно із законодавством як об'єкти житлової нерухомості, а також їх складові частини, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, зокрема, включають:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.

Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості.

Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень (передпокій, кухня, коридор, веранда, вбиральня, комора, приміщення для автономної системи опалення, пральня тощо);

б) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.

 

Платники рентної плати

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.п.14.1.149 п.14.1 ст.14 ПКУ, платник рентної плати для цілей розділу IX цього Кодексу - платник рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, платник рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, платник рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, платник рентної плати за спеціальне використання води, платник рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, платник рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

 

Порядок та терміни реєстрації ПРРО

ГУ ДПС у Київській області інформує, що  для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) суб’єкт господарювання має сформувати в електронному вигляді Заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф.№1-ПРРО (J/F 1316604), яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

 У реєстраційній заяві за ф. №1-ПРРО зазначається локальний номер ПРРО, присвоєний такому ПРРО суб’єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці.

Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування реєстрації ПРРО.
Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, за результатами якої  ПРРО реєструється, або формується відмова в реєстрації ПРРО.

Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:

-        у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного) дня;

-        не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного) дня.

Суб’єкту господарювання направляється інформація про реєстрацію ПРРО у другій квитанції, із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.

Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.

 

 

Земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей сплачують батьки чи опікуни

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, земельні частки (паї), які перебувають у власності, та земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.
Правовий статус дитини  має особа до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст.6 Сімейного кодексу України, малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14-ти років, а неповнолітньою вважається дитина у віці від 14-ти до 18-ти років.

Якщо дитина або особа, дієздатність якої обмежена, не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки, опікун або самі ці особи за допомогою батьків чи піклувальника - ст. 14 Сімейного кодексу.

Відповідно до п. 1 ст. 34 Цивільного кодексу України, повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла 18-ти років (повноліття).         

Відповідно до п.99.2 ст.99 ПКУ, грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Отже, за земельні ділянки, які знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, земельний податок нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

 

ФОП - платник ЄП, що  перевищив встановлений обсяг доходу, застосовує до суми перевищення ставку 15% та змінює групу платників ЄП або переходить на загальну систему оподаткування

ГУ ДПС у Київській області  звертає увагу платників податків, що відповідно до п. 293.8 ст. 293 ПКУ, ставки єдиного податку,  встановлені пп.293.3 – 293.5 ст. 293 ПКУ, застосовуються із урахуванням таких особливостей:

ФОП - платники ЄП, які у календарному кварталі перевищили, визначений обсяг доходу, зобов’язані:

  1. платники ЄП І групи, - з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки ЄП, визначеної для платників ЄП ІІ або ІІІ групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

До суми перевищення зобов’язані застосувати ставку ЄП 15%.     

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

  1. платники ЄП ІІ групи - в наступному податковому кварталі за заявою переходять на застосування ставки ЄП, визначеної для платників ІІІ групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування. До суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 %.   

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

  1. платники ЄП ІІІ групи - до суми перевищення застосовують ставку ЄП 15 %, а також зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

 

Листування з контролюючими органами через Електронний кабінет

ГУ ДПС у Київській області інформує, що для здійснення листування з контролюючими органами через Електронний кабінет, платнику необхідно надіслати Заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет за формою: 

- J1391602 – для юридичних осіб; 

-  F1391602 – для фізичних осіб. 

Наразі податковою службою пропонується для використання десятки онлайн-сервісів, які спрощують взаємодію з органами ДПС, економлять час та ресурси платників. Більшість таких сервісів реалізовано в Електронному кабінеті за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/

Детальну інформацію про електронні сервіси розміщено за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/elektronnyi-servisi/

 

Комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес - спільнотою та громадськістю

ГУ ДПС у Київській області нагадує: комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнес-спільнотою та громадськістю.

З питаннями, що потребують оперативного вирішення, звертайтесь на електронну скриньку: kyivobl.ikc@tax.gov.ua. 

 

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області 

https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь