ГУ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
Банківські реквізити для сплати податку на прибуток
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що інформацію стосовно банківських реквізитів для сплати податку на прибуток платники мають можливість отримати в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням КЕП, отриманого у будь-якого КНЕДП. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Казначейства в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України, оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС в рубриці Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).
Також для отримання банківських реквізитів для сплати податку на прибуток платники можуть звернутися до органу ДПС за основним місцем обліку.
Електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» - для зручності при поданні декларації
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що для зручності у Електронному кабінеті платника створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації.
Е-сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.
Часткове автоматичне предзаповнення декларації здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у ДРФО та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.
Використання е- сервісу «Податкова декларація про майновий стан і доходи»:
- скорочує час і витрати при поданні податкової декларації;
- мінімізує помилки при заповненні декларації;
- надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації.
Обчислення податку на нерухоме майно з об’єктів житлової нерухомості
ГУ ДПС у Київській області інформує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники квартир площею понад 60 кв. метрів та приватних будинків площею понад 120 кв. метрів.
Фізичні особи повинні сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки протягом 60 днів із дня вручення їм податкового повідомлення - рішення.
Власники квартир чи будинків у яких площі менші від зазначеної, а також громадяни, житло яких зруйноване або виявилося непридатним для проживання внаслідок воєнних дій, або перебуває зараз на території активних воєнних дій чи тимчасово окупованій території, звільняються від сплати податку на нерухомість.
Випадки, коли дохід, отриманий ФО від продажу земельної ділянки, не підлягає оподаткуванню ПДФО
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 розд. IV Податкового кодексу України не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума доходу, отриманого ФО у випадках продажу (обміну):
1) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного Кодексу України (далі – ЗКУ) залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації;
2) не частіше одного разу протягом звітного податкового року, та за умови перебування у власності платника податку більше трьох років:
- земельної ділянки, яка продається разом із житловим будинком (квартирою, або їх частиною, кімнатою, садовим (дачним) будинком, об’єктом незавершеного будівництва), розташованим на ній;
- земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначені ст. 121 ЗКУ залежно від її призначення;
- земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, які перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.
Хто є платниками рентної плати за спеціальне використання води
Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є:
- первинні водокористувачі – СГ незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також ФОП, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;
- СГ незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також ФОП, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Більше інформації читайте тут.
Комунікаційна податкова платформа – засіб оперативного діалогу з бізнес-спільнотою та громадськістю
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що для оперативного зворотного зв’язку з платниками податків створена Комунікаційна податкова платформа.
Податківці наголошують, що звернення від представників бізнесу та громадськості приймаються на електронну скриньку kyivobl.ikc@tax.gov.ua.
З питаннями стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, з пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою звертайтесь на Комунікаційну платформу, зазначивши суть питання, що потребує вирішення та контакти для зворотного зв’язку.
Вчасна сплата ЄВ забезпечує можливість фінансування виплат пенсій та інших видатків соціального спрямування
ГУ ДПС у Київській області звертає увагу платників, які мають заборгованість зі сплати єдиного внеску, на той факт, що починаючи з 01 серпня 2023 року відновлено застосування штрафних санкцій та нарахування пені до платників, які порушили терміни сплати ЄВ, які у разі подальшої несплати зростають - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум, а на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Інформацію щодо наявності заборгованості з ЄВ платник може дізнатися кількома способами:
- скориставшись сервісом – Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua),
- через мобільний застосунок від ДПС «Моя податкова» (завантажується на телефони Android, iOS).
Звірку розрахунків можна здійснити у Центрі обслуговування платників податків за місцем своєї реєстрації, або звернутися до фахівців управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Київській області за телефоном: (044) 200-37-29.
Пам’ятайте, що вчасна сплата єдиного внеску забезпечує державі можливість фінансування виплат пенсій та інших видатків соціального спрямування.
Як скасувати проведену через ПРРО розрахункову операцію з помилковою сумою
У разі формування розрахункового документа через ПРРО із помилковою сумою за розрахункову операцію, така операція скасовується шляхом наступної реєстрації операції «сторно» із реєстрацією такої операції на фіскальному сервері, формуванням фіскального номера розрахункового документа на таку операцію та зазначенням фіскального номера розрахункового документа, який сторнується.
Тобто операція «сторно», у зв’язку з помилково проведеною розрахунковою операцією ПРРО, виконується стосовно останнього чека до моменту реєстрації наступного розрахункового документа таким ПРРО (фіскальний касовий чек, Z- звіт).
Якщо ПРРО вже сформовано наступні розрахункові документи, то операція «сторно» не проводиться. Скасування помилково проведеної розрахункової операції через ПРРО здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми (формування видаткового чека).
Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними операціями для цілей реєстрації платником ПДВ
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що якщо особа, яка відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої ст. 181 суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою - п. 182.1 ст. 182 ПКУ.
Згідно з розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20 %), ставками 7 і 14 %, нульовою ставкою ПДВ, та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Підстави анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження.
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області
https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області