В Україні функціонує спеціалізований державний заклад – Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт»

Дата: 29.02.2024 10:07

Фото без описуГоловною метою діяльності Укрцентру «Інваспорт» є забезпечення належних умов для реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, здійснення заходів з організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, спорту вищих досягнень, фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю.

Заходи з фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю в основному проводяться на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру (Львівська область) за аналогом досвіду провідних країн Європи, під час яких кваліфікованими реабілітологами впроваджуються в дію нові методики реабілітації осіб з інвалідністю із застосуванням засобів фізичної культури і спорту, залучаються провідні спортсмени-паралімпійці, які на власному досвіді показують приклади адаптації до повносправного життя.

Такий напрям реабілітації вже зарекомендував себе як один з найефективніших шляхів повернення ветеранів війни, які отримали інвалідність внаслідок участі в бойових діях, до активного життя у цивільному суспільстві.

Заклади всеукраїнської системи з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», відповідно до покладених на них законодавством завдань, готові залучати ветеранів війни з інвалідністю до занять видами спорту, які розвиваються у відповідному регіоні України, створювати необхідні умови для систематичних занять спортом з можливістю подальшої участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту, у тому числі в Паралімпійських та Дефлімпійських іграх.

Необхідною умовою для участі в реабілітаційно-спортивних зборах або початку систематичних занять обраним видом спорту з відповідними фізичними навантаженнями є показання для занять спортом та фізкультурно-спортивною реабілітацією (згідно з довідкою МСЕК).

Додатковою умовою для занять спортом будь-якої людини з інвалідністю в закладах системи «Інваспорт» є процедура визначення функціонально спортивної класифікації на відповідність ступеня функціонального ураження (пов’язаного з інвалідністю) міжнародним критеріям, визначеним Міжнародним Паралімпійським комітетом та Міжнародним спортивним комітетом глухих.

Практика роботи закладів системи «Інваспорт» показує, що при отриманні відповідного медичного допуску та систематичних тренуваннях українські воїни з інвалідністю вже беруть участь у всеукраїнських змаганнях з видів спорту осіб з інвалідністю, показують значимі спортивні результати і відповідно до цього залучаються до національних збірних команд України з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту.

Ветерани війни, які отримали інвалідність захищаючи Україну від російської агресії, мають можливість подати відповідну заявку до регіональних центрів з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» і в першочерговому порядку можуть бути залучені до участі у реабілітаційно-спортивних зборах відповідно до умов та вимог Положення, затвердженого Мінмолодьспортом.

Контактні телефони та адреси регіональних центрів з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» розміщені на офіційному сайті Мінмолодьспорту за адресою: https://mms.gov.ua/invasport/struktura-sistemiinvasport.