Учні Лебедівської гімназії відвідали Національний музей Голодомору

Дата: 28.11.2023 10:22

В кінці листопада наш народ вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-33 рр.

Для глибшого розуміння історичної правди про ці події учні старших класів Лебедівської гімназії відвідали Національний музей Голодомору.

Меморіал складається з кількох частин. На вході, який відкривають янголи-охоронці й чорне каміння з нерівною поверхнею, що символізує ріллю, центром є скульптура дівчинки з 5 колосками "Гірка пам'ять дитинства". Це не тільки натяк на закон про 5 колосків, а й пам'ятник тим, чиє дитинство припало на Голодомор, і тим, хто не народився внаслідок найабсурднішого злочину, який можна було вчинити проти цілого народу.

Для наших учнів екскурсія була дуже пізнавальною, бо в експозиції музею є листи, документи, промовисті цитати більшовицьких лідерів.

Усіх нас вразили стійки з книгами пам'яті по усіх областях України з іменами померлих від голоду людей. Все це свідчення злочину сталінського комуністичного режиму, це спроба знищити цілий народ.

5 лелек в основі монумента музею-свічки це насправді один лелека, який розриває кам'яні лещата, поступово виривається і летить у небо. Це символ того, що попри всі репресії український народ вижив і зберіг свою культуру.

Діти вийшли з музею схвильовані, глибоко вражені побаченим та почутим про геноцид українського народу.

Потрібно пам'ятати, щоб бути!

За інформацією Відділу освіти Пірнівської сільської ради