БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Дата: 30.05.2024 09:18

Безоплатна правнича допомога – правнича допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», існує первинна правнича допомога та вторинна правнича допомога.

Безоплатна первинна правнича допомога (БППД) включає в себе такі види правничих послуг: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правничої допомоги та медіації.

Послуги, які надає система БПД:

Консультації юристів з правових питань, допомога зі складенням правових документів (крім документів до суду) — надаються безоплатно усім.

Допомога із зверненням до суду (представництво інтересів, складення процесуальних документів) — надаються категоріям громадян, визначених у статті 14 Закону України  «Про безоплатну правничу допомогу», зокрема:

⦁    людям з інвалідністю;

⦁    людям з низьким доходом;

⦁    ВПО;

⦁    дітям;

⦁    ветеранам війни;

⦁    членам сімей загиблих ветеранів, Захисників і Захисниць України;

⦁    постраждали від домашнього насильства;

⦁    затриманим, підозрюваним, обвинуваченим, засудженим;

⦁    іншим.

Детальніше: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/pro-bezoplatnu-pravovu-dopomogu-bpd/

Як звернутися до системи БПД: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/