Відділення соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Пірнівської сільської ради

Дата: 19.07.2023 11:32

Відділення соціальної роботи є структурним підрозділом комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Пірнівської сільської ради (далі - Центр).

Відділення соціальної роботи Центру у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, Держсоцслужби, іншими нормативно-правовими актами у сфері соціальної роботи та надання соціальних послуг, Положенням про комунальну установу «Центр надання соціальних послуг» Пірнівської сільської ради та Положенням про відділення соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Пірнівської сільської ради.

Відділення соціальної роботи забезпечує:

• проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей та осіб;
  • виявлення сімей, та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги у їх подоланні;
  • здійснення соціального супроводу сімей, дітей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;
  • здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та сімей патронатних вихователів, надання соціальних послуг за потребами батьків і дітей, що виникають в процесі діяльності таких сімей;
  • забезпечення взаємодії між структурними підрозділами міської ради, підприємствами, установами та організаціями територіальної громади, а також залучення потенціалу громади до проведення соціальної роботи з сім’ями та особами.
  • інформує населення громади та осіб/сім’ї індивідуально про перелік, обсяг і зміст соціальних послуг, які він надає, умови та порядок їх отримання.

Основними клієнтами відділу соціальної роботи є сім’ї з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самостійно, у зв’язку з інвалідністю дітей або батьків, вимушеною міграцією, наркотичною або алкогольною залежністю, перебуванням в місцях позбавлення волі когось із членів родини, ВІЛ-інфекцією, насильством у сім’ї, сирітством, складними стосунками в сім’ї, безробіттям одного з членів сім’ї, родини, у яких існує ризик передачі дитини до закладів для дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах забезпечується через раннє виявлення, соціальний супровід таких сімей та надання послуг консультування та соціальної профілактики.

Основними принципами діяльності відділення є:

1. дотримання прав людини, прав дитини та прав осіб з інвалідністю;
  2. гуманізму;
  3. забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
  4. поваги до честі та гідності;
  5. толерантності;
  6. законності;
  7. соціальної справедливості;
  8. доступності та відкритості;
  9. неупередженості та безпечності;
  10. добровільності;
  11. індивідуального підходу;
  12. комплексності;
  13. конфіденційності;
  14. максимальної ефективності та прозорості використання надавачами соціальних послуг бюджетних та інших коштів;
  15. забезпечення високого рівня якості соціальних послуг.