В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРАЦЮЄ АВТОШКОЛА ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Дата: 10.07.2023 12:45

Міністерство внутрішніх справ України реалізує флагманський проєкт «Автошколи для людей з інвалідністю», в межах якого створено цілісну та якісну державну послугу з навчання керування транспортним засобом осіб, які мають статус особи з інвалідністю, та отримання ними посвідчення водія. Мета таких закладів – створити рівні можливості для кожного, хто хоче навчитися керувати автомобілем.

Під Києвом вже працює Автошкола для людей з інвалідністю. Інклюзивна автошкола функціонує на базі Національної академії внутрішніх справ у с. Віта-Поштова (Навчально-науковий інститут №1).

В Автошколі люди з інвалідністю можуть отримати послуги з вивчення теорії та здобути практичні навички водіння автомобіля; скласти теоретичний та практичний іспити, після чого отримати посвідчення водія. За потреби, перенавчитися / отримати навички керування автомобілем із ручним керуванням.

Під час навчання на учнів чекають:

• сертифіковані та спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до потреб людей з інвалідністю;

• сертифіковані та сучасні автомобілі з ручним керуванням;

• навчання і складання іспитів у інклюзивних приміщеннях;

• досвідчені викладачі;

• можливість індивідуального навчання за зручним графіком;

• навчання як індивідуально, так і у складі змішаних груп;

• є можливість навчатися теорії онлайн.

Усього на навчання майбутніх водіїв з інвалідністю виділяють 11 тижнів, із яких 4 тижні – теорія, 7 – практика. В одній групі навчаються до 30 осіб.

За бажанням навчання може бути призупинене і продовжене пізніше. Щоб стати слухачем Автошколи для осіб з інвалідністю – не потрібно нічого особливого. Як і в будь-яку автошколу просто подається заявка та медичні документи.

4 етапи для вступу в Автошколу:

• пройдіть медико-соціальну комісію й отримайте довідку про причину та групу інвалідності;

• пройдіть медичний огляд та отримайте довідку про можливість керувати транспортним засобом; • виберіть Автошколу для теоретичної та практичної підготовки;

• подайте до навчального закладу необхідний пакет документів: заяву на ім’я директора Автошколи; копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус; копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів із даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття; медичну довідку; кольорову фотокартку 3,5 х 4,5 см.

Якщо ви хочете отримати нові навички і брати від життя максимум – приходьте навчатися в Автошколи для осіб з інвалідністю.