Пірнівська сільська рада
Київська область, Вишгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

АГРАРІЇ КИЇВЩИНИ – ДРУГІ ЗА КІЛЬКІСТЮ ОТРИМАНИХ ГРАНТІВ У МЕЖАХ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ ЗІ СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТКУ САДІВ І ТЕПЛИЦЬ

Дата: 26.05.2023 10:07
Кількість переглядів: 92

Фото без опису

Аграрії Київської області – на другому місці за кількістю отриманих грантів у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць. Та перші серед інших регіонів України за загальною площею заявників під закладання садів і теплиць відповідно до Постанови Кабміну від 21.06.2022 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу». Про це зазначила під час брифінгу 25 травня начальниця управління агропромислового розвитку КОВА Ліна Щуревич.

«Аграрії Київщини активно використовують два види грантів: на створення та розвиток садів, а також закладання теплиць. На сьогодні вже 15 підприємств області скористалися програмою з підтримки на закладання садів та погоджено суму близько 58 млн грн. Щодо теплиць, то по двох підприємствах погоджено заявки на 9 млн грн», – повідомила Ліна Щуревич.

Вона зауважила, що загальна площа заявників під закладання садів складає 241,29 га. Відповідно до поданих заявок, сади закладаються здебільшого з плодово-ягідних, овочевих культур, висаджується фундук, волоський горіх, лохина, чорниця, малина, обліпиха, суниця садова, порічка та смородина.

Наразі вже повністю виплачені гранти чотирьом підприємствам, десяти – частково з державного фонду. За попередніми даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 сезонних працівників буде найнято для збору врожаю.

Крім того, Ліна Щуревич нагадала, що на Київщині діє обласна програма з підтримки фермерів «Дієвий аграрій – успішна громада». У 2023 році з обласного бюджету передбачено надання підтримки сільському населенню, зокрема внутрішньо переміщеним особам.

«За програмою передбачено два напрямки підтримки. Перша – часткова компенсація фізичним особам для придбання великої рогатої худоби. Відповідно до неї 70% вартості буде компенсуватися з обласного бюджету. Друга – надання дотацій фізичним особам за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напрямку продуктивності на територіях, де велися активні бойові дії. На даний напрямок виділено 3 млн грн», – зазначила начальниця управління агропромислового розвитку КОВА.

Вона розповіла, що на даному етапі реалізації програми проводиться організаційна робота щодо визначення уповноваженого банку, та відбір субʼєктів племінної справи з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м’ясних порід, з яких найпотужнішими є три підприємства, що мають статус племінного заводу з розведення великої рогатої худоби голштинської породи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь