Проводиться укомплектування та затвердження списку присяжних Вишгородського районного суду Київської області

Дата: 23.02.2023 09:52

Відповідно до ч. 1 ст. 63 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закону), присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Статтею 65 Закону визначено, що присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення; 6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Одночасно з цим зазначаємо, що відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3, пункту 3 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особа, яка претендує на зайняття посади присяжного зобов’язана до її обрання подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік через сайт Національного агентства з питань запобігання корупції.

Статті 67-68 Закону визначають порядок залучення присяжних до виконання обов’язків у суді, оплату праці, а також гарантії їх прав.

Отже, особи, які бажають бути присяжними, подають на ім’я голови територіальної громади заяву, в якій вказують про надання згоди бути присяжним Вишгородського районного суду Київської області, а також зазначають інформацію про:

1. постійне місце проживання в межах територіальної юрисдикції відповідного суду;

2. постійне місце роботи; засоби зв’язку; відсутність обставин, що унеможливлюють його участь у здійсненні правосуддя;

3. згоду на обробку та використання персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

До заяви додають наступні документи:

- копію паспорта; - копію трудової книжки;

- копію облікової картки платника податків;

- довідку про відсутність судимості (можна замовити онлайн на сайті https://dpvs.hsc.gov.ua);

- довідку про відсутність корупційних правопорушень (можна замовити онлайн на сайті https://corruptinfo.nazk.gov.ua/main/reference/list);

- довідки з психоневрологічного та наркологічного диспансерів про не перебування на обліку.

Термін подання заяви до 17 березня 2023 року.

За інформацією Територіального управління Державної

судової адміністрації України в Київській області