Від нового року на Київщині зареєстрували майже 1000 шлюбів

Дата: 15.02.2023 09:22

Від початку року, з 2 січня до 13 лютого, у Київській області зареєстрували 978 шлюбів. Про це повідомляють у Департаменті економіки Київської ОВА.

Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором або до Центру надання адміністративних послуг.

Зазвичай шлюб може бути зареєстрований через один місяць після подачі заяви до відповідного органу.

Наразі подавати заяву на отримання шлюбу можна і через сайт Дія. Окрім цього, на порталі описані послідовні кроки реєстрації шлюбу та необхідні документи.

Водночас під час воєнного стану в Україні держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців, які не мають можливості бути фізично присутніми під час такої реєстрації. За можливості військовослужбовець може бути присутнім під час реєстрації шлюбу за допомогою відеозв’язку.

Перелік військовослужбовців, які можуть скористатися цією спрощеною процедурою, на сайті Дії.

Окрім того, в умовах воєнного стану сам факт реєстрації шлюбу може засвідчуватись актом про укладення шлюбу, що складається безпосереднім командиром військовослужбовця.

Про алгоритм укладання шлюбу з військовослужбовцем за посиланням.

За інформацією КОВА.