ЗБІР ФАКТІВ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ

Дата: 01.09.2022 12:40

Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Положення про Міністерство юстиції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 року № 228, завданням Міністерства юстиції України, серед іншого, є здійснення захисту інтересів України у Європейському суді з прав людини (далі - ЄСПЛ).

У зв’язку з агресією рф проти України, що має своїм наслідком масові порушення прав людини та інших злочинів у ході широкомасштабного вторгнення на територію України, Урядом України було подано до ЄСПЛ ряд позовів проти російської федерації.

При цьому ЄСПЛ відкрив провадження у справі «Україна проти Росії»(X) за заявою №11055/1/1-22. Відтак, наразі здійснюється збір доказової бази безпрецедентного обсягу порушень російською федерацією прав і свобод людини на території України, за формою встановленого зразка.

Якщо ви стали свідком або жертвою порушення прав людини, просимо:

• Описати факт порушення прав людини загарбником;

• Долучити наявні докази: фото, відео, документи, інформацію про свідків, жертв події.

Щодо порушень прав людини заповнюйте google форму на офіційному порталі https://humanrights.gov.ua/.

Бойові дії ще не закінчилися, але ми вже сьогодні готуємо позиції України для притягнення російської федерації до юридичної відповідальності на відповідних міжнародних судових майданчиках.

Слава Україні!!!! Разом до перемоги!!!