Пірнівська сільська рада
Київська область, Вишгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Екстрена валіза

Дата: 09.02.2022 14:47
Кількість переглядів: 3440

Фото без описуЩо таке «екстрена валіза»?

Термін «екстрена валіза» з’явився під час Корейської війни, коли американським військовим потрібно було швидко змінювати дислокацію. Спеціально для них створили комплекти необхідних речей, складених у спеціальні рюкзаки з міцної тканини. З тих пір екстрена валіза перетворилася на цивільний предмет готовності до надзвичайних ситуацій, який повинен бути у кожного, а особливо – у жителя неспокійного регіону.

Для чого це потрібно?

Екстрена валіза може знадобитися у багатьох надзвичайних ситуаціях: під час природних катаклізмів, стихійних лих, пожеж, війни тощо. Буває, що в такі моменти евакуація повинна здійснюватися негайно. Щоб не зволікати, варто завчасно скласти найнеобхідніші речі і тримати їх напоготові. Це допоможе швидко евакуюватися, знизити рівень паніки та не забути важливі речі.

Що входить у базовий набір?

Екстрена валіза – це міцний і зручний рюкзак об’ємом від 25 літрів, який містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.

Перш за все, необхідно правильно обрати валізу чи рюкзак. Перевага рюкзака у тому, що його можна нести на плечах менше втомлюючись та залишаючи руки вільними. Він повинен бути містким. Краще обрати рюкзак з нижнім відділом, щоб рівномірно вкласти до нього речі.

Необхідно мати копії усіх важливих документів: паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Їх потрібно помістити у водонепроникну упаковку. Також треба взяти фото рідних та близьких, зокрема, для того, щоб мати можливість у разі чого оголосити розшук. Документи варто укладати так, щоб їх можна було швидко дістати.

Також треба підготувати запасну суму грошей на банківській картці й у формі готівки. У екстреній валізі повинні бути дублікати ключів від будинку й машини.

Окрім того, необхідно мати засоби зв’язку для екстрених ситуацій: карту місцевості, радіоприймач та елементи живлення до нього, сигнальні засоби (свисток, фальшфаєр тощо), водонепроникні компас і годинник. Обов’язково потрібно завчасно домовитися з рідними та близькими про місце зустрічі у разі екстреної ситуації та про способи зв’язку з ними.

Також у екстрену валізу потрібно покласти ліхтарик і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничку, свічки, блокнот і олівець.

У нагоді стануть шнур синтетичний 4-5 мм, близько 20 м; рулон широкого скотчу, нитки та голки, багатофункціональний інструмент, що включає лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо. Ніж та сокиру можна використати також і для самозахисту.

До того ж, потрібно покласти декілька пакетів для сміття об’ємом 120 літрів. Якщо їх розрізати, вони зможуть замінити намет або тент. Упаковку презервативів можна використати для захисту від вологи сірників та запальничок, у якості джгута для зупинки кровотечі тощо.

Окрім того, необхідно мати аптечку першої допомоги, де повинні бути бинти, лейкопластир, вата, йод, активоване вугілля, жарознижувальні, знеболюючі засоби, ліки від алергії, діареї, шлункової інфекції тощо.

У екстрену валізу потрібно покласти мінімальний запас одягу, зручне взуття, засоби гігієни, металевий посуд, необхідні речі для дітей.

Обов’язково потрібно поновлювати запас води та їжі. Харчі повинні бути такими, що довго зберігаються та не потребують попередньої обробки.

Що можна покласти додатково?

Якщо у валізі чи рюкзаку залишається місце, то варто покласти туди міні-палатку, поліуретановий килим, спальний мішок. Завчасно потрібно підготуватися до забезпечення потреб дітей, літніх людей та людей з інвалідністю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь