14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Дата: 16.12.2021 11:04

Дню ліквідатора надано державного статусу Указом Президента України №945/2006 від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. Цей день – нагадування суспільству про проблеми тих, хто віддав свої життя та здоров'я заради порятунку нашої землі від катастрофи, що сталася 26 квітня 1986 року.

У ліквідації аварії на ЧАЕС брали участь і жителі сіл Лівобережжя Вишгородщини, які нині входять до Пірнівської громади.

Низько вклоняємось і висловлюємо глибоку вдячність всім учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які в тих екстремальних умовах виявили героїзм, самовідданість та мужність, працювали в зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції.

Сердечно бажаю всім вам та вашим родинам Божого благословіння, міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

А тим, кого з нами вже немає – вічна і світла пам’ять…

І нехай ніколи не повториться жах найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.

З повагою, голова Пірнівської сільської ради Сергій КНИЖНИКОВ