Увага! Пожежонебезпечний період.
В Україні триває пожежонебезпечний період.
У цей час суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху. Відпочиваючих на природі, просимо дбати про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища.
Жителям місцевостей біля лісів, відпочиваючим власникам, користувачам земельних ділянок, полів, огородів, садівничих ділянок тощо ВКОТРЕ НАГАДУЄМО як важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лiсових пожеж та смертей тварин та рослинності.
Всім громадянам ДП «Вищедубеченський лісгосп» НАПОЛЕГЛИВО РЕКОМЕНДУЄ ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ У ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!
Протягом ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- Розведення багать у лісі.
- Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.
- Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.
- Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.
- Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
- Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
- Розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м - мішаного, 20 м - листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення.
- Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).
- Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали.
- Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
ПОПЕРЕДЖАЄМО, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки несуть адміністративну відповідальність згідно ст.cт. 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ в разі спричинення важких наслідків.
Представниками лісової охорони, органами національної поліції кожного року під час проведення спільних рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах, фіксується значна кількість адмінправопорушень та стягуються штрафи (розмір яких було збільшено).
ПАМЯТАЙТЕ, що значну допомогу лісівникам по виявленню лісових пожеж можуть надавати (і активно надавало в минулі роки) саме свідомі громадяни!
Отже, якщо ви помітили дим або вогонь, не залишайте це без уваги.
При виявленні вогнищ чи можливих осередків вогню, обов’язково повідомте будь-який орган з переліку:
- в лісництво (https://vdlg.com.ua/lisgosp/struktrni-pidrozdili.html)
-лісгосп, +380 67 404 4432 (начальник ЛПС Руслан Валерійович Захарченко).
- територіальні підрозділи ДСНС України ( 101 або 04596-54-282),
- місцеві органи влади. (Пірнівська сільська рада 04596-48-391)
- управління поліції (черговий 102 або 04596-54-341)
Давайте разом збережемо ліс від вогню і ліс завжди віддячить вам за порятунок: у літню спеку - прохолодою, восени - грибами та ягодами, та й у будь-яку пору – чистим повітрям